hír
A Flux Gourmet, Peter Strickland emésztési zavarókról szóló fekete komédiájának magyar vágója, Fekete Mátyás is szerepel a Brit Független Filmdíjak…
továbbmagazin
Peter Strickland legújabb filmjében az emésztési panaszok körüli tabut igyekszik lerombolni egy különös művészeti rezidencián, ahol a kulináris…
továbbhír
Július 1. és 9. között rendezik meg az 56. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivált, melynek Horizons nevű, versenyen kívüli szekciójában két magyar…
továbbmagazin
Az élőben megrendezett 72. berlini filmfesztiválon a kortárs film ikonikus zsenijei és izgalmas újoncok küzdenek majd a figyelmünkért. Új filmmel…
továbbvideó
Eddig még egész biztos nem láttunk olyan furcsa konyhaművészeti performanszt, mint amit Peter Strickland új filmjének szereplői mutatnak be főzés…
továbbhír
Tavaly két magyar film is bejutott a Berlinale versenyprogramjába, idén azonban nem szurkolhatunk hazai alkotásnak. Ettől persze még érdemes lesz…
továbbmagazin
Új nagyjátékfilmet forgat az extravagáns és álomszerű stílusáról ismert, karrierje során a női bosszúfilmet, az olasz horrort, az erotikus filmet és…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié